Hoker to wyjątkowy rodzaj krzesła, który zaprojektowano z myślą o wysokich blatach. Kojarzony jest głównie z klubami i barami, w których klienci przesiadywali na nich, popijając drinka i gawędząc z barmanem. Odpowiednia wysokość zapewniała im wygodną pozycję do rozmowy z pracującą na stojąco obsługą. Współcześnie hokery przekroczyły progi gospodarstw domowych urządzonych w nowoczesnym stylu. Sprawdź, jakie parametry użytkowe wziąć pod uwagę, wybierając hokery barowe do swojego lokalu.
Materiał
Na rynku znajdziesz krzesła barowe, do których produkcji wykorzystano różne materiały. Wybierając hoker, pamiętaj, że musi on pasować do stylu, w którym utrzymany jest lokal. Jeśli tworzysz elegancki bar w duchu glamour, zrezygnuj z niskiej jakości tworzywa sztucznego lub tradycyjnego drewna. W Twoim lokalu świetnie sprawdzi się hoker ze skórzanym, pikowanym obiciem. Niestety ten rodzaj obicia jest uznawany za jeden z najdroższych, dlatego decydują się na niego głównie luksusowe knajpy, które goszczą koneserów kosztownych trunków. Dla bardziej ekonomicznym miejsc rekomenduje się hokery obite dermą tapicerską. Obecnie na rynku znajdziesz naprawdę wysokiej jakości materiał, który zapewni Ci trwałe, odporne na zabrudzenie i wytrzymałe obicie z dermy.
Kolejnym materiałem, na który decyduje się coraz więcej właścicieli barów i klubów, jest tworzywo sztuczne. Wyjątkowo tani i łatwy w czyszczeniu hoker plastikowy, znajdziesz praktycznie w każdym kolorze tęczy, dzięki czemu z łatwością dopasujesz go do motywu przewodniego w swoim lokalu. Niestety hokery z tworzywa sztucznego, nie należą do najwygodniejszych, co może zrazić odwiedzających Cię klientów, którzy lubią spędzić więcej czasu przy barze. Zadbaj zatem, aby siedzisko było dobrze wyprofilowane.
Wybierając drewniane krzesła barowe, warto zwrócić uwagę na sposób ich konserwacji. Niedokładnie zabezpieczone drewno będzie trudniejsze w czyszczeniu, a także niebezpieczne, ponieważ niestaranna obróbka materiału może sprawić, że klienci nabawią się drzazg lub pozaciągają kosztowne ubrania. Drewniany hoker jest jednak na tyle stylowy, że nawet najprostsza konstrukcja zachwyci Twoich gości i nada wnętrzu przytulnego charakteru.
Szerokość i wysokość
Podczas wyboru krzesła barowego bardzo istotna jest jego wysokość. Szczególnie jeśli decydujesz się na prosty hoker bez możliwości jej ręcznej regulacji. Na rynku znajdziesz modele, które posiadają siedzisko na wysokości nawet jednego metra! Zakłada się, że między ladą a siedziskiem powinna być różnica 20-30 centymetrów. Pamiętaj jednak, że Twój lokal odwiedzać będą goście w zróżnicowanym wzroście, warto zadbać, aby hoker umożliwiał regulację wysokości, a także pozwalał na bezpieczne użytkowanie także przez niskie osoby. Nie bez znaczenia jest również szerokość hokera. Choć węższe siedziska zapewnią dostęp do baru większej grupie klientów, to nie zagwarantują tak komfortowego użytkowania, jak szersze hokery. Tworząc produkt, usługę czy wyposażenie lokalu, zawsze warto mieć na uwadze opinię klienta, jego komfort i sposób użytkowania. Tylko takie podejście zapewni Twojej firmie sukces. Zadbaj zatem, aby hoker umożliwiał zarówno wygodne siedzenia, jak i łatwe schodzenie z niego i wchodzenie. Zaleca się ustawienie krzeseł barowych w odległościach równych minimum 60 cm. Jest to wartość, która zapewnia klientom przestrzeń niezbędną do komfortowego użytkowania.
Oparcie
Kolejnym kryterium wyboru jest kwestia oparcia lub jego braku. Hoker bez oparcia równie dobrze może być nazywany stołkiem barowym. Sprawdzi się w małych pomieszczeniach lub lokalach, które charakteryzuje duża rotacja klientów. Prowadzisz shot bar lub lokal typu fast food? W takim razie hokery bez oparcia będą idealne. Jeśli natomiast Twój lokal został urządzony w stylu klasycznym i chcesz zapewnić klientom komfortowe krzesła, na których spędzą więcej niż kwadrans, zdecydowanie lepszym wyborem będą hokery z oparciem, które zapewnią użytkownikom zdrowszą postawę podczas wielogodzinnych spotkań z przyjaciółmi lub partnerami biznesowymi.